biuro@greatsolar.eu

polski english deutsch русский
Subpage cover photo
Subpage bar icon

Pomagamy w uzyskaniu dotacji na instalację paneli fotowoltaicznych

zobacz więcej

Falowniki

Falownik (ang. Inverter) – przekształtnik prądu stałego na prąd zmienny (DC -> AC). W instalacjach fotowoltaicznych przekształca prąd stały powstały w bateriach słonecznych i dostosowuje go do odbiorników i sieci elektrycznej. Falownik obok paneli jest drugim najistotniejszym elementem instalacji PV.

W naszych instalacjach stosujemy beztransformatorowe, jedno- lub trójfazowe falowniki renomowanych firm światowych. Każdorazowo falownik dobierany jest indywidualnie do danej instalacji pod kątem: kosztu, parametrów technicznych (m.in.: mocy, sprawności energetycznej, napięć maksymalnych, ilości wejść, etc.), wymagań odnośnie miejsca instalacji oraz sposobu monitorowania pracy falownika i zestawu ogniw.

Instalowane przez nas falowniki spełniają najczęściej następujące normy:

  • a) Ochrony elektromagnetycznej: EN 61000-6-1; EN 61000-6-2; EN 61000-6-3; EN 61000-6-4
  • b) Ochrony osób: DIN VDE 0100 a; DIN VDE 0105
  • c) Monitorowanie sieci: DIN VDE-AR-N 4105; EN 50438
  • d) Normy Europejskie: Wszystkie normy składające się na znaki: CE, GS, TÜV

Polecamy inwertery firmy SAJ Electric:

http://www.saj-electric.com/product/index-p2.html

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/19803/saj-electric-5-lat-w-europie-10-lat-doswiadczenia-w-produkcji

Co prawda produkcja tych urządzeń zlokalizowana jest w Chinach, ale komponenty aktywne użyte w nich są z Niemiec, a pasywne z Japonii. Dodatkowo firma jest obecna w Europie oraz Polsce od wielu lat, a ponieważ poważnie traktuje nasz rynek menu urządzenia oraz strona zarządzania i kontroli jest w języku polskim. Dodatkowym atutem jest 10 letnia gwarancja, a parametry techniczne w wielu wypadkach przewyższają bardziej znaną konkurencję. Więcej parametrów w dostępnej dokumentacji do pobrania:

-KATALOG PO POLSKU

-KATALOG OGÓLNY PO ANGIELSKU

GALERIA FALOWNIKÓW: 

Sprzęt, który wykorzystujemy

Stosujemy produkty najwyższej jakości, które kupujemy korzystnie bezpośrednio od producentów w dużych ilościach, aby móc zaproponować Państwu takie ceny instalacji, które spłacą się w krótkim czasie użytkowania. Co prawda żywotność naszych elektrowni sięga 25-30 lat, ale u nas macie Państwo bezpieczeństwo inwestycyjne polegające na 10 lat gwarancji i 10 lat amortyzacji. Niemniej jeżeli mielibyście Państwo życzenie zainstalowania komponentów wybranych przez siebie, to jesteśmy to również w stanie dostarczyć. Cena może być również konkurencyjna, ponieważ mamy kontakty z największymi dilerami w Europie.

Panele fotowoltaiczne Panele fotowoltaiczne Więcej...
Elementy konstrukcyjne Elementy konstrukcyjne Więcej...
Falowniki Falowniki Więcej...
Optymalizatory mocy Optymalizatory mocy Więcej...
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.