biuro@greatsolar.eu

polski english deutsch русский
Subpage cover photo
Subpage bar icon

We help in obtaining subsidies for the installation of photovoltaic panels

see more

Odnawialne źródła energii inwestycją na lata

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej widoczne na dachach domów, bloków czy firm. Zarówno Klienci Indywidualni, jak i biznesowi, świadomie wybierają ekologiczne i tanie odnawialne źródła energii. W jaki sposób panele słoneczne wpływają na ochronę środowiska? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Odnawialne źródła energii – czy fotowoltaika i solary to jedno?

Czym właściwie jest fotowoltaika? Jej działanie szeroko opisywaliśmy w poprzednim tekście (Jak działają panele fotowoltaiczne?), teraz przypomnimy najważniejsze fakty. Fotowoltaika to pozyskiwanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Często jest mylona z solarami (to potoczna nazwa kolektorów słonecznych). Należy wyraźnie zaznaczyć, że to dwa rożne systemy! Fotowoltaika odpowiada za pozyskanie prądu, natomiast solary z promieni słonecznych czerpią ciepło.

W trosce o naszą planetę!

Warto dodać, że instalacje fotowoltaiczne nie tylko pozyskują prąd. Są także przyjazne dla środowiska. Odnawialne źródła energii to jeden ze sposób walki z globalnym ociepleniem. Świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa – nic dziwnego, że wzrasta też zainteresowanie fotowoltaiką. Po instalacji paneli pozyskiwanie energii elektrycznej odbywa się w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Energia słoneczna jest niewyczerpalna – nie trzeba się zatem martwić o zapasy ropy naftowej czy węgla. Prąd pozyskiwany z tych paliw kopalnych przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń środowiska. Ten pochodzący prosto ze słońca nie szkodzi naturze! Co ciekawe, w ciągu doby słońce dostarcza na Ziemię 6 000 razy tyle energii, ile wynoszą potrzeby światowej gospodarki przez cały rok! Ponadto podczas działania fotowoltaiki nie wytwarzają się szkodliwe gazy cieplarniane czy związki. Eksperci, jak podkreśla Portal Samorządowy, pokładają w fotowoltaice ogromne nadzieje. Ich zdaniem odnawialne źródła energii są także częściowym rozwiązaniem na problem smogu.

Inwestycja na lata

Odnawialne źródła energii – w tym fotowoltaika – to inwestycje na lata. Wykorzystanie energii słonecznej pozwala na ograniczenie zużycia prądu od dostawcy albo na całkowitą rezygnację z usług firm. To nie tylko ekologiczne, ale i dużo tańsze rozwiązanie. Maleją lub całkowicie znikają wysokie zazwyczaj rachunki za prąd. Choć instalacja to koszt kilku tysięcy, właśnie dzięki niskim rachunkom dość szybko się zwróci. Zalety związane z ochroną środowiska i komfortem domowników są zaś bezcenne.

Odnawialne źródła energii dla klientów indywidualnych i komercyjnych

By właściwie zamontować instalację fotowoltaiczną, należy posiadać stosowne zezwolenia i przede wszystkim umiejętności. Warto więc zostawić tę skomplikowaną procedurę fachowcom. Firma Great Solar zajmuje się montażem fotowoltaiki zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Zatrudnia najlepszych fachowców z dziedziny inżynierii i techniki. Z powodzeniem popularyzuje zieloną energię energetyczną. Jesteś zainteresowany jej usługami? Skontaktuj się z przedstawicielami i uwierz, że inwestycja w odnawialne źródła energii to inwestycja dla Ciebie i całej planety.

This site uses cookies and other technologies . By using it you agree to their use in accordance with the current browser settings.